Onás

Vitajte 1 SPS a.s.

Prvá propán-butánová spoločnosť sídli v Žiari nad Hronom, 1SPS a.s. sa zaoberá technológiami súvisiacimi so spracovaním a následným sprostredkovaním predaja propán butánu napríklad prostredníctvom čerpacích staníc ktoré môžeme nájsť až na dvadsiatich miestach po Slovensku

Prvá Slovenská propánbutánová spoločnosť

Prvá propán-butánová spoločnosť sídli v Žiari nad Hronom, 1SPS a.s. sa zaoberá technológiami súvisiacimi so spracovaním a následným sprostredkovaním predaja propán butánu napríklad prostredníctvom čerpacích staníc ktoré môžeme nájsť až na dvadsiatich miestach po Slovensku. Máte záujem o spoluprácu ? Ponúkame vám predaj Propán Butánu vo fľašiach za obojstranne výhodných podmienok. Prípadne záujmu nás navštívte na čerpacích staniciach LPG alebo nás kontaktujte

Autoplyn

Auto plyn So zvyšujúcimi sa cenami benzínu pribúdajú ľudia, ktorí premýšľajú nad alternatívou. Tou je stále častejšie skvapalnený ropný plyn, známy pod skratkou LPG. Plyn v aute sa určite oplatí mať, nakoľko okrem ekologickejšej prepravy a zvýšeného dojazdu majitelia áut ešte aj ušetria. Nádrž na LPG sa montuje väčšinou namiesto rezervy a tak auto môže jazdiť aj na plyn, aj na benzín. Týmto spôsobom pri naplnení oboch nádrží môže auto prejsť dvojnásobne väčšiu vzdialenosť bez nutnosti natankovania.
Projects
Clients
Members
Awards

Prečo si zvoliť plyn

  • Spotreba paliva pri jazde na plyn narastie zhruba o 5,10,15%, max však o 20%. Vykompenzujete ju tým, že tankujete výrazne lacnejšie palivo. LPG má o 20% nižšiu energetickú hodnotu ako benzín a ak vám bude niekto tvrdiť, že nie, neverte mu. Napriek tomuto faktu je finančná úspora obrovská. Činí zväčša 40% až 50% finančných nákladov na palivo.
  • Životnosť motora sa vďaka jazde na LPG predlžuje, pretože sa v motore neusádza karbón. Tým pádom sa jazda na plyn považuje za viac ekologickejšiu, nakoľko do ovzdušia uniká menej uhľovodíkov a škodlivín. Motor pracuje tichšie.Fámy o tom, že auto výrazne stráca svoj výkon nepovažujeme za pravdivé. Samozrejme, záleží od typu a veku vozidla.
  • Ceny pohonných látok - najmä benzínu a nafty, sa neustále menia. Raz divoko stúpajú, inokedy klesnú, no v porovnaní s plynom sú stále približne o 50 % drahšie. Vďaka tomu, že máte v aute duálne palivo - plyn aj benzín, predĺži sa aj dojazd vášho vozidla. Navyše si sami môžete vďaka vypínaču regulovať, kedy chcete jazdiť na plyn a kedy na benzín. Tankovať teda môžete ako na benzínových, tak i na plynových čerpacích staniciach.